Aktuality

Školní rok 2008/2009

Hledáme

Učitele pro výuku odborných předmětů oboru elektro

Učitele odborného výcviku pro obor elektro

Více zde »Informace pro žáky a rodiče

Podrobnosti o školním roce 2008/2009 najdete zde »ubytování
Úvodní stránka arrow Novinky arrow Nová učebna otevřena...
Nová učebna otevřena... Tisk
Úterý, 21 říjen 2008

IMG_1999.JPG Dne 16.10.2008 zahájila Střední škola Vimperk provoz nové učebny elektronického měření. Slavnostního otevření se zúčastnili také zástupci Města Vimperk, Jihočeského kraje a ředitelé základních a středních škol v regionu.

V období od ledna do října tohoto roku pracovaly odborné týmy pracovníků Střední školy Vimperk a zaměstnanců vimperského závodu společnosti Rohde & Schwarz, s.r.o. na jedinečném projektu - vybudování učebny elektronického měření.

Tento unikátní projekt podporuje studenty v osvojení si základů elektroniky a umožňuje jim získání praktických zkušeností v oboru. Celková investice od firmy Rohde & Schwarz, s.r.o. činila jeden milión korun a umožnila tak vzniku 10 studijních míst vybavených novými moderními přístroji a 1 laboratornímu místu pro přednášejícího. Pro každého studenta je vytvořeno samostatné pracoviště, na němž bude student pod vedením odborného pedagoga pracovat na profesionálních přístrojích, které jsou běžně používány ve firmách zabývajících se elektrotechnickým průmyslem. Účastníci projektu se naučí nejen obsluhovat elektronická měřící zařízení, která běžně nejsou na odborných školách k dispozici, ale zároveň si díky tomuto výjimečnému projektu zvýší svou kvalifikaci.

Fotogalerie z otevření učebny »
 

Stráky vyrobila a provozuje firma IT Profi s.r.o.   (Joomla powered. GNU/GPL licensed)