Aktuality

Školní rok 2008/2009

Hledáme

Učitele pro výuku odborných předmětů oboru elektro

Učitele odborného výcviku pro obor elektro

Více zde »Informace pro žáky a rodiče

Podrobnosti o školním roce 2008/2009 najdete zde »ubytování
Úvodní stránka arrow O nás    arrow Zvuková technika arrow Nahrávání
Nahrávání Tisk
Z_ZNAMOV_TECHNIKA_NAHR_V_N_2.jpg Každý hudební styl a žánr vyžaduje při nahrávání jiný přístup a systém. Jinak budeme postupovat při natáčení rockové kapely, jinak při natáčení dechovky či cimbálové muziky, atd. V podstatě můžeme nahrávání rozdělit na tři základní kategorie:

1. NAHRÁVÁNÍ "DOHROMADY"
Kapela či soubor hraje společně podobně jako při "živém" vystoupení v akusticky upravené místnosti studia, zvuk jednotlivých nástrojů či hlasů je snímán mikrofony nebo linkovými výstupy a přiveden do vícestopého nahrávacího zařízení, každý nástroj či hlas je zaznamenáván do samostatné stopy, nahrávka je následně smíchána a je proveden finální MASTERING (postup běžný pro dechové orchestry, cimbálovou muziku, folkové skupiny, atd.).

2. NAHRÁVÁNÍ "PO NÁSTROJÍCH" Jednotlivé nástroje se zaznamenávají postupně (např. bicí, následně baskytara, kytary, klávesy, vokály, apod.). Kapela či soubor nehraje společně, nástroje se samostatně a systematicky "vrství" - následuje opět mixáž a mastering (postup běžný např. u rockových skupin).

3. KOMBINACE OBOU ZPŮSOBŮ Kapela či soubor natočí společně tzv. "základy" (např. bicí, baskytara, rytmické dopr. kytary) a následně se samostatně dohrávají další nástroje či vokály. Následuje opět mixáž a mastering. Tento postup je taktéž velmi často používán.

 

 

 

Záznam
Studer A827 8 stop, Tascam TSR8 8 stop, PC Sound Blaster Audigy 2 ZS platinum

Mix
Tesla EST 3608 32 IN / 8 OUT, Yamaha EMX 2000 2x200 W

Repro
Yamaha S 12 250 W 2x

Mikrofony
Shure ETV 31 mikrofon BG 3.1 2x, AKG D880 3x, TDM 2.0 2x

 

Stráky vyrobila a provozuje firma IT Profi s.r.o.   (Joomla powered. GNU/GPL licensed)