Aktuality

Školní rok 2008/2009

Hledáme

Učitele pro výuku odborných předmětů oboru elektro

Učitele odborného výcviku pro obor elektro

Více zde »Informace pro žáky a rodiče

Podrobnosti o školním roce 2008/2009 najdete zde »ubytování
Úvodní stránka arrow O nás    arrow Mezinárodní spolupráce
Mezinárodní spolupráce Tisk

V roce 2003 získalo studio EPIGON několik velice významných ocenění na Filmovém festivalu NaturVision za filmy „Der Weg nach oben“ a film „Reiseburo“.

Ocenění si můžete prohlédnout zde »


NaturVision 2008

V termínu 23. - 26. září se konal ve Vimperku již tradiční Mezinárodní filmový festival o zvířatech a přírodě - NaturVision.

Nominované filmy byly hodnoceny v 9 kategoriích - např. nejlepší kamera, nejlepší divácký film, nejlepší příběh, nejlepší německý nebo mezinárodní film, atd., o kterých rozhodovala odborná porota ve složení Ivo Filatsch z ORF, Axel Gomille ze ZDF a Hans Schifferle. Na slavnostním večeru v Neuschönau byly oceněným filmům předány krásné skleněné ceny od pražského umělce Lubomíra Čermáka. Nejlepší německý film - "Das Abenteuer der Eisbärenkinder" (Dobrodružství ledních medvíďat) od Thomase Behrenda - obdržel navíc i finanční cenu 3.000,- Euro a filmová cena Bavorska - "Mein Isental" (Moje Isenské údolí) od Jana Hafta byla také ještě podpořena částkou 2.000,- (obě zajištěné sponzorsky).
Tzv. "Jugendjury" - mezinárodní mládežnická porota, složená tradičně z německých i českých studentů středních škol - pracovala ve složení: Šimon Blaschko (Čkyně), Matěj Pichler (Vimperk), Simon Hackl, Florian Riedl a Johannes Späth (všichni SRN). Jako nejlepší vybrali studenti film s názvem "Monkey Thieves" (Opičí zloději), který je podle jejich vyjádření: "uchvátil svým vtipem, technickou kvalitou a emotivně propracovaným dějem".

(převzato z www.vimperk.cz)

DSC067731.jpg DSC067741.jpg DSC06782or1.jpg

DSC077781.jpg DSC077811.jpg

 

 

 

 

Fotky ze slavnostních večerů v Bavorsku a ve Vimperku.

 

Stráky vyrobila a provozuje firma IT Profi s.r.o.   (Joomla powered. GNU/GPL licensed)